Berendezés
Mint látjátok így kell berendezni egy terráriumot!Most elmondom részletesen is:
-Napozó: megvilágított száraz rész, amire sokféle megoldás létezik: égetett agyag, sima lapos kő, üveggel leválasztott száraz rész, vízszint magasságban egy beragasztott vízszintes üveglap, műanyag, parafa, kis sziget.Kell készítenün még egy feljárót amin az állatok gond nélkül ki tudnak jönni a napozóra.
-Aljzat: nem kötelező, de a teknősök szeretik az aljzatot túrni. A kisebb kavicsok a legjobbak, ugyanis az ékszerteknős szeret kavicsot enni, ami segíti az emésztését, plusz a kavics túrásakor a teknős kiélheti az ösztöneit, és a körmét is koptatja, ezenkívül díszíthetjük még kisebb sziklákkal folymi kavicyokkal, műnövénnyel.
-Búvóhely: ez sem létszükséglet, de sok teknős szeret néha elvonulni. A víz alatti búvóhely tágas legyen, hogy a teknős ne szorulhasson be, mert akkor nem tud levegőt venni (megfulladhat)!
-Növények: csak vizinövények és nem mérgező nedvességkedvelő mocsári fajok jöhetnek szóba, ugyanis a teknősök biztosanmegdézsmálják őket. Persze, ha elég sűrűn ültetünk, pár bokornak van némi esélye a túlélésre. A bambusz, a nádfélék vagya filodendron segít a víz tisztán tartásában is, mivel a bomló anyagokat felszívják. A filodendron hajtását vízben meg-gyökereztetjük, és ha már léggyökereket növesztett, úgy helyezzük el, hogy a teknőcök ne tudják megcsípkedni. (én ismét a műnövényt ajánlanám mivel nekem mindent be akarta zabálni a tekik -a műanyagot nem sikerült nekik )
Most mutatok még több képet a teknős akvaterráriumokról hogy ha akartok teknőst tudjatok ötletet meríteni a leírtakból!:)